Osoby starsze, ze względu na swój wiek, nie mają możliwością skorzystania kredytu, ponieważ w oczach banku są zaliczane do grupy podwyższonego ryzyka. Emerytura jest często zbyt niska, aby uzyskać zdolność kredytową, co jest niewystarczającym zabezpieczeniem gwarantującym regularną spłatę kredytu. Seniorzy mimo swojego wieku są osobami aktywnymi, a swój wolny czas chcieliby spożytkować na różne formy przyjemności, jednak z powodu braku wystarczających funduszy muszą z tego zrezygnować. Nadzieją dla takich osób może być pożyczka pozabankowa online, gdyż w wielu firmach kryterium wiekowe jest ustalone wyżej niż w banku.

Pożyczka pozabankowa online dla osób starszych

Według kryterium bankowych, wiek powyżej 65 lat dyskwalifikuje kredytobiorcę, szczególnie jeżeli chodzi o kredyt rozłożony na dłuższy okres spłaty. Niektóre instytucje finansowe oferują pożyczki pozabankowe online osobom starszym, nawet w przypadku niewielkiej emerytury. LatwyKredyt.pl swoją ofertę kieruje do klientów w wieku aż do 70 lat, dlatego nawet seniorzy mogą skorzystać z dodatkowego dofinansowania na dowolny cel. W przypadku osób starszych może wystąpić ryzyko skorzystania z nieuczciwej firmy, dlatego emeryci szczególnie ostrożnie powinni przeczytać warunki umowy między pożyczkobiorcą, zanim zdecydują się na jej podpisanie.

Na co seniorzy wydają pożyczkę pozabankową online?

Osoby będące na emeryturze mają więcej czasu dla siebie, który mogliby przeznaczyć na własne przyjemności. Krótka wycieczka, wyjazd do rodziny czy zakup nowego sprzętu domowego wiąże się jednak z dodatkowym wydatkiem, który trudno sfinansować z niskiej emerytury. Seniorom często brakuje również pieniędzy na lekarstwa, wizyty u specjalistów czy turnusy w sanatorium, dlatego taka szybka pożyczka pozabankowa online jest nieocenioną formą pomocy finansowej. Emeryci stanowią grupę pożyczkobiorców, którzy bardzo konsekwentnie podchodzą do warunków umowy zawartej z firmą i wywiązują się z terminowej spłaty chwilówki. Niestety wiek jest często przeszkodą w otrzymaniu dodatkowej gotówki, na szczęście na rynku produktów pozabankowych można znaleźć firmy, które nie dyskwalifikują takich klientów i chętnie udzielają pożyczek.