Świadomość i oczekiwania konsumentów stale rosną. Dotyczy to również konsumentów rynku finansowego. Firmy pragnące nadążyć za swoimi klientami zmuszone zostały do przestawienia się na wykorzystanie najnowocześniejszych technologii, z obowiązkową obecnością w Internecie włącznie. Zmiana ta dała początek wszystkim firmom pożyczkowym, które stanowią doskonały przykład na dynamiczny rozwój branży fintech w Polsce.

Czym jest fintech?

Z kilku czysto formalnych względów istnieją pewne problemy z utworzeniem jednej, prostej definicji fintechu. Mimo pewnych sporów pomiędzy zajmującymi się tym specjalistami, można pokusić się o dość ogólne stwierdzenie, iż fintech to w rzeczywistości nowy sektor gospodarki skupiający przedsiębiorstwa z branży finansowej, które w bardzo wyraźny sposób rozwinęły swoje możliwości technologiczne. Przedsiębiorstwa te łączą więc w sobie możliwości branży finansowej i technologicznej, świadcząc jednak usługi związane wyłącznie z finansami.

Doskonałym przykładem fintechu są firmy pożyczkowe świadczące swoje usługi za pośrednictwem Internetu. Udzielane przez nie pożyczki przez Internet, bez konieczności okazywania specjalnych zaświadczeń, stanowią wzorcową usługę tej nowoczesnej branży. Jej nieoficjalnym mottem stało się hasło nieograniczonego dostępu do usług finansowych, bez względu na czas i miejsce, co wynika bezpośrednio z aktualnych oczekiwań samych konsumentów. A oczekiwania te są niemałe.

Oczekiwania względem sektora finansowego

Jak pokazują badania, konsumenci usług finansowych mają coraz większe oczekiwania względem dostępności zarówno do środków zgromadzonych przez nich na kontach bankowych, jak i do środków, które dopiero mogą pozyskać od wybranej instytucji finansowej. Normą stały się już transakcje bezgotówkowe, płacenie za pomocą smartfonu oraz możliwość zaciągnięcia pożyczki przez Internet. Z tym ostatnim szczególnie sprawnie radzą sobie firmy takie jak ŁatwyKredyt.pl, które doskonale łączą wysoki poziom technologiczny z usługami finansowymi w starym, dobrym stylu.

Dzięki przedsiębiorstwom z branży fintech, dostęp do pieniędzy stał się niezwykle łatwi i – co bardzo ważne – szybki. Wnioski pożyczkowe rozpatrywane są błyskawicznie, a pieniądze mogą trafić na konto klienta nawet w 15 minut!