Obawiasz się sytuacji, w której pożyczkodawca odrzuci Twój wniosek z powodu ciążącego na tobie długu? Poznaj ofertę pożyczek bez sprawdzania baz! Dowiedz się na czym polegają szybkie pożyczki udzielane przez firmy z sektora pozabankowego i zdobądź potrzebną gotówkę. Sprawdź kto zbiera informacje na temat historii kredytowej i gdzie szukać pożyczki dopasowanej do Twoich możliwości!

Czym jest pożyczka bez sprawdzania baz?

Pojęcie pożyczki bez baz dotyczy pożyczek dla osób zadłużonych. Co to jest pożyczka bez sprawdzania baz? Jest to kredyt udzielany przez pozabankowe firmy pożyczkowe, które nie korzystają z informacji zebranych przez bazy dłużników przy ocenie zdolności i wiarygodności kredytowej. W takich przypadkach weryfikacja sytuacji finansowej odbywa się w oparciu o dane uzyskane z oświadczenia wnioskującego klienta lub na podstawie historii transakcji realizowanych na jego rachunku.

Firmy pożyczkowe udzielają dwóch rodzajów pożyczek bez sprawdzania baz: pożyczek ratalnych i chwilówek. Decyzja o przyznaniu kredytu odbywa się w oparciu o wewnętrzny regulamin firmy i nie wymaga wielu formalności. Zazwyczaj są to pożyczki online bez sprawdzania baz BIK i KRD, o które można wnioskować 24/7, jednak niektóre firmy oferują możliwość pożyczki do domu. W tej sytuacji pracownik instytucji pożyczkowej, spotka się z klientem i osobiście proponuje warunki kredytowania.

Jaką kwotę można uzyskać wnioskując o pożyczkę bez baz?

Większość przypadków ofert pożyczek bez sprawdzania baz, dotyczy chwilówek od ręki. Są to zazwyczaj pożyczki na kwoty nieprzekraczające górnej granicy 6000 zł. Przy wnioskowaniu o chwilówkę bez baz należy dokładnie przeanalizować swoje aktualne potrzeby finansowe i odpowiednio dobrać kwotę pożyczki. Pracownik firmy pożyczkowej i tak oceni naszą zdolność kredytową, po czym złoży propozycję umowy pożyczki, na kwotę możliwą do spłaty.

Pożyczka bez baz na spłatę zadłużenia

Produktem pokrewnym do szybkich pożyczek bez baz, są pożyczki na spłatę zadłużenia. Niektóre firmy pożyczkowe proponują pożyczki pozwalające na konsolidację chwilówek oraz pożyczek ratalnych zaciąganych z przeznaczeniem uregulowania wielu, zalegający długów. Ważne jest, by uzyskaną pożyczkę spłacać terminowo,wykorzystać ją zgodnie z przeznaczeniem i nie wpaść w spiralę zadłużenia.

W jakich przypadkach firma pożyczkowa udziela pożyczek bez sprawdzania baz?

Coraz więcej firm pożyczkowych z sektora pozabankowego sprawdza bazy dłużników BIK i BIG. Mimo to pożyczkodawcy nie zawsze wykorzystują zdobyte tam dane i udzielają kredytu nawet osobom zadłużonym. Taka sytuacja jest najczęściej możliwa w przypadku chwilówek bez baz. Nawet, gdy pożyczkodawca jasno zaznacza w umowie pożyczkowej sprawdzaniedxesw baz dłużników, a my posiadamy negatywne wpisy – decyzja może być pozytywna.

Przy świadomości naszego zadłużenia najlepiej jest znaleźć pożyczkodawcę, który nie współpracuje z polskimi bazami dłużników i udziela pożyczek bez sprawdzania KRD i BIK. W tym przypadku, zawsze mamy pewność otrzymania szybkiej pożyczki bez baz, dzięki czemu zaoszczędzimy cenny czas i unikniemy negatywnego wpisu w BIK informującego o odrzuceniu wniosku.

Jak sprawdzić czy pożyczkodawca sprawdza bazy dłużników?

Pożyczkodawca jest zobowiązany udzielić informacje na temat baz dłużników, z którymi nawiązuje współpracę przy podejmowaniu decyzji kredytowej. Klient musi najpierw wyrazić odpowiednie upoważnienie, wyrażając zgodę na podjęcie informacji z baz danych. W celu poznania jakie bazy dłużników sprawdza pożyczkodawca, należy samodzielnie szukać informacji na stronie internetowej pożyczkodawcy, zapoznać się z treścią ramowej umowy pożyczkowej lub skorzystać z zestawień pożyczkodawców przygotowanych przez serwisy o tematyce finansowej.

Jakie bazy dłużników działają w Polsce?

W Polsce aktywnie działa kilka baz zbierających informacje o działaniach kredytobiorców i dłużnikach. Celem ich działalności jest zapewnienie bezpiecznej działalności firm nie tylko sektora pożyczkowego, ale również poszczególnych branż czy konsumentów. Równie ważna jest rola edukacyjna i prewencyjna, która uczy przedsiębiorców oraz osoby prywatne odpowiedzialności w nawiązywaniu prawidłowych relacji handlowych i partnerskich, grożąc ryzykiem umieszczenia na swoich listach.

Do największych baz dłużników działających na terenie kraju zaliczamy:

  • Biuro Informacji Kredytowej (BIK) – baza danych zbiera informacje o naszej historii kredytowej, zarówno o kredytach spłaconych i aktywnych. Informacje opisują również regularność i terminowość spłacania rat zaciągniętych pożyczek. Co ciekawe ponad 90% informacji w tej bazie danych stanowią wpisy pozytywne.
  • BIG InfoMonitor – jest to rejestr, który gromadzi i udostępnia informacje o tym, jak osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze, realizują swoje zobowiązania kredytowe i pozakredytowe. Ta baza danych stanowi część Grupy BIK – posiada oddzielną bazę dłużników oraz korzysta z informacji zebranych w BIK.
  • Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) – to prywatna instytucja, która zajmuje się gromadzeniem danych o dłużnikach. By znaleźć się na liście KRD wystarczy zadłużenie w wysokości 200 zł. Pojawienie się w tym rejestrze mocno utrudni nam uzyskanie pożyczki na dogodnych warunkach.
  • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej – prywatna baza danych o dłużnikach, zawierająca pozytywne i negatywne informacje o naszych działaniach na rynku. Baza znajduje się w strukturach grupy KRUK S.A..
  • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (KBIG) – jedna z najstarszych baz danych dłużników, zbierająca informacje o osobach fizycznych oraz firmach, która współpracuje z zagranicznymi biurami informacji o długach w Austrii, Niemczech i Szwajcarii.
  • Krajowe Rejestr Dłużników Niewypłacalnych (KRDN) – jest to rejestr państwowy, działający na mocy ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym, która również reguluje zasady umieszczania dłużników na liście. KRDN nie jest wykorzystywany przez firmy pożyczkowe z sektora pozabankowego.

Wymienione powyżej bazy działają na podobnej zasadzie: najpierw należy wyrazić zgodę dla pożyczkodawcy, na ubieganie się o dostęp do informacji na nasz temat. W wielu przypadkach jest to warunek konieczny do podpisania umowy. Nie należy się jednak martwić, gdyż nie wszyscy pożyczkodawcy współpracują ze wskazanymi instytucjami. Z pewnością znajdziemy firmę, która działa bez sprawdzania niektórych baz, na przykład udzielając gotówki bez weryfikacji BIK.

Samodzielne sprawdzenie baz dłużników

Przed złożeniem wniosku kredytowego można samodzielnie sprawdzić stan naszego zadłużenia oraz historię kredytową. W tym celu należy zarejestrować się na stronie internetowej wybranej bazy dłużników i złożyć wniosek o udzielenie raportu. Jest to możliwe w każdej ze wspomnianych baz, jednak wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. W przypadku ubiegania się o raport z Biura Informacji Kredytowej jest to jednorazowa opłata w wysokości 39 złotych.

Weryfikacja raportów pozwoli nam poznać źródło negatywnych informacji, które będzie można łatwo spłacić, tym samym poprawiając nasz scoring. Dzięki temu działaniu uzyskamy większą pewność na pozytywne rozpatrzenia wniosku o pożyczkę dostępną nawet w 15 minut.

Pożyczka dla firm bez baz

Instytucje pożyczkowe świetnie rozumieją potrzeby również klientów biznesowych i przewidują sytuację, w których zadłużenie nie pozwoli na sprawne działanie przedsiębiorstwa. Uzyskanie kredytu w banku, nawet przy minimalnym stopniu zadłużenia, graniczy z cudem. W związku z tym oferują pożyczki bez sprawdzania baz. Do takich należy zaliczyć pożyczki ratalne oraz pożyczki pomostowe, przeznaczone na spłatę zadłużenia.

Pożyczka pomostowa bez sprawdzania baz pozwala na pozbycie się stanu zadłużenia, przez udzielenie kredytu na wysoką kwotę z przeznaczeniem na spłatę zadłużenia. W takim wypadku może być konieczne złożenie dokumentu zabezpieczającego, w postaci oświadczenia o poddaniu się dobrowolnej egzekucji. Tym samym przedsiębiorca może pozbyć się długu i odzyskać stabilność finansową.