Wiele firm z sektora pozabankowego udzielających szybkich pożyczek krótkoterminowych oferuje swoim klientom rozmaite sposoby wypłaty środków w ramach zaciągniętego zobowiązania finansowego. Nadal najpopularniejszą formą transferową jest przelew pieniędzy na nasze bankowe konto lub osobisty odbiór gotówki w oddziale firmy pożyczkowej. Co jednak w sytuacji, gdy nie posiadasz rachunku bankowego lub z jakiejś przyczyny nie chcesz go podawać? Spokojnie, istnieje szybka i niezawodna alternatywa otrzymania pożyczonych pieniędzy. Wystarczy odwiedzić najbliższy oddział pocztowy.

Czek Giro

W dobie bankowości internetowej, wszechobecnej technologii mobilnej oraz innych nowoczesnych form transakcji płatniczych, obrót czekowy wydawać się może reliktem zamierzchłej przeszłości. Nic bardziej mylnego. Czeki są nadal chętnie wykorzystywane przez firmy z sektora pozabankowego oraz przez samych klientów.

Czek Giro (z języka włoskiego „giro” oznacza „obrót”) to rozpowszechniony środek płatniczy, który był w obiegu na długo przed pojawieniem się osobistych kont bankowych. Obrót czekiem Giro opiera się na pocztowym systemie wypłaty środków płatniczych, a więc pieniądze są transferowane do urzędu pocztowego, skąd osoba upoważniona może je odebrać. Czek Giro można zrealizować nie tylko w oddziale pocztowym, ale również w Banku Pocztowym.

Realizacja czeku

Aby zrealizować czek Giro, należy mieć przy sobie dowód osobisty oraz formularz wypłaty, który otrzymujemy wraz z umową pożyczkową. Niektóre firmy dokument wypłaty Giro zastępują wiadomością tekstową SMS wysyłaną na telefon klienta. Wówczas w punkcie Poczty Polskiej lub w Banku Pocztowym należy okazać dowód osobisty oraz podać pracownikowi poczty numer firmy, a także kod transakcji, który znajduje się w otrzymanej wiadomości SMS.

Czek Giro to bardzo szybki i wygodny sposób otrzymania pieniędzy z pożyczki bez konieczności posiadania lub udostępniania konta bankowego. Czek można zrealizować natychmiast po zawarciu umowy z firmą pożyczkową i otrzymaniu dokumentu wypłaty Giro. Za skorzystanie z tej formy wypłaty środków większość firm pożyczkowych pobiera niewielką opłatę w wysokości od kilku do kilkunastu złotych.

Czek idealnym rozwiązaniem dla…

Opcja wypłaty środków za pomocą czeku Giro będzie szczególnie dogodna dla osób, które np. nie posiadają konta bankowego lub taki rachunek prowadzą wspólnie ze współmałżonkiem, nie korzystają z bankowości internetowej, wszczęto wobec nich postępowanie komornicze, nie chcą ujawniać w historii konta bankowego zaciągniętej pożyczki lub po prostu nie mają zaufania do elektronicznych procedur bankowych i prowadzenia transakcji pieniężnych online.